Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy se pokládají plovoucím způsobem, odtud název plovoucí podlaha. Plovoucí podlaha není pevně spjata s podkladem, a proto není žádný problém je v případě potřeby opět jednoduše rozebrat a znovu položit. Jednotlivé lamely jsou spojeny zámkovým spojem, podlahu není třeba lepit.

Plovoucí podlahy jsou moderní a cenově dostupné

Plovoucí podlahy jsou vyráběny v mnoha dekorech, jsou velmi moderní a snadno udržovatelné. Položit plovoucí podlahu není pro mírně zručnějšího člověka žádný problém.

Klady a zápory plovoucích podlah

Plovoucí podlahy patří, zejména v poslední době, mezi jedny z nejoblíbenějších a nejprodávanějších podlah vůbec. Jsou vhodné pro využití v komerčních prostorách, i pro domácnosti.

Výhody plovoucí podlahy

Svou oblibu získaly svými kladnými vlastnostmi, mezi které patří například vysoká odolnost povrchu, rychlost montáže, relativně snadná údržba a hlavně přijatelná cena. Užitečnou vlastností je také snadná výměna jednotlivých poškozených lamel a velký výběr dekorů.

Nevýhody plovoucí podlahy

Nevýhodou plovoucích podlah je jejich náchylnost či jinak řečeno nevhodnost jejich použití ve vlhčím prostředí nebo v prostorech s často se měnícím klimatem. Plovoucí podlahy nejsou příliš odolné proti zatečení tekutiny. Nejsou také vhodné při instalaci těžkého nábytku (může dojít ke zvlnění podlahy).

Konstrukce plovoucí podlahy

Podlaha musí být položena na nosné konstrukci stropu nebo v případě spodního podlaží na základové desce.

Vybíráte-li podlahy, podívejte se na partnerský web MojePodlahy. Najdete zde další informace o podlahových krytinách.

Nejnižší vrstva se nazývá vrstvou podkladní. Tato vrstva podlahy má zabránit případnému vnikání vlhkosti ze spodních konstrukcí do izolační vrstvy. Na ní se nachází zvukově izolační vrstva, tvořená různými druhy stavebních akustických izolací, ta má za úkol zabránit přenosu hluku do okolních konstrukcí. Dále vrstva roznášecí, která rozprostírá tlaky přenášené z nášlapné vrstvy rovnoměrně do podkladu. A nakonec vrstva nášlapná, tvořící vrchní část podlahy, která je ve styku s okolím.

Typy plovoucí podlahy:

  • Dřevěné plovoucí podlahy
  • Dřevěné parketové podlahy
  • Laminátové plovoucí podlahy
  • Exotické plovoucí podlahy
  • Korkové plovoucí podlahy

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >