Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy patří mezi velmi působivé, komfortní a nejhezčí typy podlahy. Svými izolačními vlastnostmi přinášejí pocit tepla. Jejich využití je velmi rozsáhlé, používají se v domácnostech, i v komerčně využívaných prostorách.

Tradiční dřevěné podlahy zútulní váš domov

Masivní dřevěné podlahy patří stále mezi velice oblíbený typ podlahy. Dřevěné podlahy mají dlouhou životnost a dokáží neuvěřitelným způsobem zútulnit Váš domov. Oceníte na nich především to, že jsou 100% přírodní a dají se mnohokrát upravovat a renovovat.

Typy dřevěné podlahy

Existuje několik typů dřevěné podlahy, mezi které patří například palubky, prkenné dřevěné podlahy, parkety, vícevrstvé dřevěné podlahy, špalíkové podlahy a exotické podlahy (z exotických dřevin - například Teak), které se hojně využívají pro realizaci venkovních teras.

Palubky

Podlahové palubky jsou ohoblovaná a následně profilovaná prkna. Tato dřevěná prkna se při pokládce spojují na pero a drážku a následně se přibíjejí do podlahových trámů.

Prkenné dřevěné podlahy

Prkenná dřevěná podlaha je nejjednodušším typem dřevěné podlahy. Díky tloušťce můžete tento typ podlahy po letech vždy opakovaně renovovat. Jedná o prkna, která jsou přikládána a přišroubována vedle sebe bez jakéhokoliv konstrukčního spoje na podlahové trámy.

Parkety

Parkety jsou dřevěné podlahy s nášlapnou vrstvou, uspořádanou do různých vzorů (například šachovnice, průplet, diagonální řemen a další). Parkety jsou spojované na pero a drážku nebo jsou pokládány na tupý sraz bez konstrukčního spoje. Parkety lze několikanásobně renovovat. Jejich životnost může překročit i 100 let.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Tento typ dřevěné podlahy v sobě spojuje vzhled a vlastnosti přírodních materiálů a snadnou a rychlou pokládku plovoucích podlah.

Špalíkové dřevěné podlahy

Dřevěné špalíky jsou vyrobeny nařezáním dřevěných kotoučů. Obvykle jsou dodávány ve tvaru čtyřbokého hranolu se čtvercovou nebo obdélníkovou podstavou. Špalíková podlaha se pokládá celoplošným lepením, následně se obrousí a ošetří napouštěcími oleji a vytvrzovacími vosky.

Navštivte náš partnerský web LuxusPodlahy.cz, najdete zde další typy podlah.

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >