Podlahová prkna

Podlahová prkna mají větší rozměry než další podlahové krytiny, a proto se hodí nejvíce do prostornějších místností. Teprve tam nejlépe vynikne jejich krásná kresba. Tento typ podlahy je masivní a vyrábí se z těch nejkvalitnějších dřevin. Ve velké oblibě je zejména jasan a dub, pokud hovoříme o tuzemsku. Pro výrobu podlahových prken je možné využít rovněž exotické dřeviny, vynikající nezdolnou tvrdostí. U těchto nevšedních materiálů si ale samozřejmě trochu připlatíte.

Přírodní masiv znamená dlouhou životnost

Masivní prkna ze dřeva vám vydrží velice dlouho, můžou zažít několik lidských generací a stačí jen malá péče. Navíc je možné takovou krytinu vždy po čase přebrousit, čímž se zkvalitní ochozený povrch a získá nový a svěží vzhled.

Design letokruhů

Právě design podlahových masivních prken z nich dělá nezbytný doplněk luxusní domácnosti, která se vyznačuje většími prostory. Nejvíce se cení přírodní vzhled a zabarvení, a zajisté také kresby letokruhů. Pokud se chystáte na novou podlahu v hale nebo velkém obývacím pokoji, zvolte si tu nejvíce přírodní cestu, vyberte masiv.

Rychlá instalace

Instalace podlahových prken není zase tolik náročná, ale hlavně je rychlá. Je to dáno většími dílci, které velmi rychle dokážou pokrýt velké množství čtverečních metrů povrchu. Masivní desky samy o sobě skvěle izolují. Další fyzikální vlastností, kterou u podlahových prken oceníte, je jejich schopnost udržet si po dlouhý čas stejný tvar, jinak řečeno, nedochází k žádným výraznějším deformacím. Nemusíte se tak obávat nevzhledného kroucení.

Údržbu zvládne každý

Údržba je snadná, postačí hadr nebo mop, který navlhčíte ve vodě, ve které je přípravek buď na lakované, nebo olejované podlahy. Příliš se nedoporučuje používat agresivní čisticí prostředky, které mohou narušit povrchovou strukturu. Používáte-li tato prkna již dlouhou dobu, není od věci provést přebroušení povrchu pomocí speciálních brusek, nejlépe pak samozřejmě za odborné pomoci.

Přírodní dřevo vás uspokojí ve všech směrech

Dřevo to je čistá příroda, mnoho lákavých vůní, nádherné designové kresby a samozřejmě také zajímavá zbarvení. Jednoduše plusů je tolik, že možná přimhouříte jedno či obě oči při pořizování. Cena je trochu vyšší ve srovnání s méně trvanlivou variantou podlahy, pohybuje se kolem 800 korun a více za metr čtvereční. Závisí to hlavně na druhu dřeva, jeho tloušťce a mnoha dalších faktorech, které je potřeba zvážit při výběru nových podlahových prken. Masivní prkna se dají výborně použít také na terase a v jiných exteriérových částech objektu.


24.11. 2014 15:46

Dubová podlahová prkna Podlahová prkna dub Prkno dub bělený Prkno dub černý Prkno dub classic

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >