Masivní dřevěné podlahy pro Váš exkluzivní život

Nic nedodá Vašemu bydlení to nezaměnitelné kouzlo domova tak, jako vůně dřevěných podlah. Již naši předkové si byli vědomi skvělých funkčních vlastností dřeva, a tak oblíbenost tohoto materiálu přetrvala dodnes.

Budoucnost Vašeho bydlení

Oblíbenost dřeva pro výrobu podlahových materiálů tkví především v jeho skvělých vlastnostech a působivém vzhledu. Nejenže mají celomasivní dřevěné podlahy výbornou tepelnou vodivost a nízkou jímavost, ale navíc se i velmi dobře zpracovávají.

Kvalita a komfort na dosah

Nespornou výhodou celomasivních dřevěných podlah je jejich velmi vysoká životnost. Při správné údržbě můžete velice snadno předejít nepříznivým vlivům způsobujících napadení hmyzem či houbami a vlhkosti, která se podílí na objemových změnách podlahy. Oproti laminátovým podlahám lze dřevěné podlahy vždy efektivně opravit pomocí přebroušení.

Dotek přírody

Kdo zakusil ten příjemný pocit, když se procházíte po hřejivé dřevěné podlaze, už se nikdy nevrátí k laminátu a keramickým podlahám. Dřevo je totiž velice dobrý vodivý materiál, a tak dokonale splňuje i funkci podlahového topení. Jeho struktura je navíc velmi příjemná i na bosou nohu. I doma si proto můžete plnými doušky vychutnat nefalšovaný dotek přírody.

Další výborné vlastnosti dřeva

Celomasivní dřevěné podlahy se vyznačují perfektní pružností. Při chůzi nejsou navíc tolik hlučné jako laminát díky tomu, že dřevo je velmi dobrý zvukový izolant. Nesmíme opomenout skvělé hygienické vlastnosti dřeva. Neváže totiž na sebe příliš velké množství prachu, a tak jsou dřevěné podlahy vhodné i pro alergiky. Sto procentně přírodní materiál tak z Vašeho bydlení udělá příjemné místo pro život.

Celomasivní podlahy, jejich druhy a montáž

Využijte rozmanitosti celomasivních dřevěných podlah a vyberte si podlahu přesně podle Vašich představ. Můžete zvolit podlahu z měkkých dřevin, jako je smrk či borovice, které se pokládají přímo na rošt nebo na předem připravený podklad. Pro příznivce klasických parket a palubovek lepených přímo na připravený podklad jsou určeny podlahy z tvrdých dřevin, jako je jasan, dub nebo buk. Na venkovní terasy pak doporučujeme celomasivní exotické dřeviny.


14.05. 2014 12:57

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >