Masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy : dostupný luxus pro váš interiér

            Chystáte se rekonstruovat svůj byt nebo stavíte dům? Dříve či později před vámi vyvstane otázka, jakou zvolit podlahu. Vneste do interiéru dotek přírody a pořiďte si na zem dřevěnou podlahu, která je vhodná i pro celoplošné lepení k podkladu. Dřevěná podlaha má nejen své výhody, ale i úskalí. Odhalme si fakta o dřevěných podlahách.

 

Podlaha, která vám vydrží celý život

            Dřevěné podlahy vám při správné údržbě budou sloužit desítky let. Nepopiratelná je jejich dlouhá životnost a jen tak se neopotřebí. Tyto podlahy si zachovávají svůj vzhled bez ohledu na to, jestli po nich chodíte v botách na podpatku nebo na ně svítí slunce. Snadno se udržují a prach z nich jednoduše vysajete vysavačem. Zbytky nečistot setřete vlhkým hadrem nebo speciálním přípravkem na dřevěné podlahy, který zakoupíte  v našich showroomech.

 

Výborné izolační vlastnosti a snadná výměna

            Podlahy ze dřeva se hodí do každé místnosti. Jejich předností jsou izolační vlastnosti, které zamezují tomu, aby se po místnosti šířil hluk. Navíc dřevo nestudí do nohou a příjemně se po něm chodí. Dřevěnou podlahu si oblíbí rodiny s alergiky a astmatiky, neboť dřevo nezadržuje prach. Pokud náhodou dojde k opotřebení nebo odření dřevěné podlahy, jednotlivé díly snadno vyměníte za nové, popřípadě je stačí zbrousit a opětovně nalakovat.

Podlahy jsou dražší, ale investice se vyplatí

            Jak jsme se již v úvodu zmínili, dřevěné podlahy mají i své nevýhody. Vyžadují vyšší vstupní investici, která se vám ale vyplatí.

 

Podlahové topení jen pod některá dřeva

            Jestliže zvažujete podlahové topení, není dřevěná podlaha ideální podlahovou krytinou. Přesto existují dřeviny, které jsou za určitých podmínek vhodné pro podlahové topení. Jedná se o smrk severský, borovici severskou, modřín sibiřský a dub. Naopak se nedoporučuje dřevo z buku, jasanu a habru. Dřevo rovněž absorbuje vlhkost v místnosti. Z toho důvodu se nehodí do starších a nekvalitně odizolovaných interiérů. V případě zájmu se porad'te s našimi produktovými manažery, kteří tuto možnost s Vámi projdou krok po kroku.

Výrobce dřevěných podlah Esco splní vaše nároky

            Pokud hledáte kvalitní masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy, vyberte si českého výrobce Esco, který se zaměřuje na podlahy vyrobené z dubu. Sami si zvolíte, zda bude vaše podlaha olejovaná, kartáčovaná nebo postrašená. Dřevěnou podlahu nechte položit odborníky. Je s ní totiž spojená časově náročnější a pracnější pokládka a vám jistě záleží na tom, aby byl výsledek dokonalý. Vlhkost vzduchu v místnosti by se měla pohybovat mezi 50 – 60 procenty a teplota mezi 15 – 25 stupni Celsia. Po překročení těchto hodnot hrozí, že jednotlivé díly podlahy začnou bobtnat nebo naopak sesychat.      

 

            Dřevěné podlahy ozvláštní každý interiér. Pozitivně ovlivňují vaše zdraví a pohlcují pachy. Podle svého vkusu můžete podlahu tónovat barevnými oleji či laky. Tyto podlahy doporučujeme zvláště do novostaveb, kde není takové vlhko. 

 

 

            Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám tam s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme.

 

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/


07.05. 2019 11:05

1 2 3

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >