Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou?

Výhody vinylových podlah

Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.

 

Na podlaze se díky jejím antistatickým vlastnostem nedrží prach. To jednak přispívá k hygieně prostředí a jednak usnadňuje údržbu: Vinylovou podlahu stačí běžně vyluxovat nebo vytřít. Problém nepředstavují ani výraznější nečistoty, když například v kuchyni něco vylijete. Tuto podlahu stačí jednoduše otřít.

 

Vinylové podlahy výborně tlumí kročejový hluk a jsou velmi měkké. Díky tomu se podílejí na zlepšení akustiky v místnosti. Lze po nich pak chodit dokonce i v botách, neboť dochází k účinnému útlumu klapání podpatků. Jejich měkkost je současně na došlap velmi pohodlná. K subjektivně příjemnějšímu pocitu z podlahy napomáhá i její hřejivost, kterou můžeme zvýšit taktéž instalací podlahového vytápění. Podlahy mohou tak být použity jak v zatížení komerčních prostor, tak i v běžných domácnostech.

 

Pokládka vinylových podlah

Můžeme u nich obecně zvolit dva možné způsoby pokládky: Lze je celoplošně lepit nebo položit plovoucím systémem zvaným též click. Ten je založen na principu nacvaknutí jednotlivých lamel díky mechanismu jakýchsi zámků.

 

Takováto pokládka je především velmi snadná i rychlá. Při poškození můžeme vyměnit jediný díl, který stačí zase „vycvaknout“ a nasadit nový. Není tudíž nutné okamžitě odstraňovat podlahu v celé místnosti. Zámkový systém i snižuje nároky na kvalitu podkladu, který nemusí být dokonale rovný a čistý.

Kolekce Gerflor DESIGNART

Zvolený způsob instalace záleží na konkrétních podmínkách. Podlahu musíme vybírat s ohledem na zatížení. Vinylové podlahy z kolekce Gerflor DESIGNART proto nabízejí přehledné rozlišení do kategorií Home a Traffic, přičemž se počítá s tím, že třída Home seskupuje podlahy vhodné pro menší zátěž, tj. primárně do domácností. Traffic odlišuje krytiny dimenzované svou odolností i do komerčních prostor.

 

V obou skupinách si navíc můžeme vybrat z široké palety dekorů. Vinylové podlahy mají výhodu v tom, že mohou svým provedením imitovat prakticky libovolný povrch. Krytiny Gerflor DESIGNART napodobují nejen tradiční vzhled dřeva, ale také dlažby.

 

K realistickému dojmu přispívá i tzv. V4 drážka. To je přiznaná spára, která na všech čtyřech stranách odděluje jednotlivé dílce. Díky tomu působí podlaha ve výsledku znatelně přirozenějším dojmem.

 

 

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

 

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/


03.05. 2019 10:43

Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >