Fatra – kvalitní PVC a vinylové podlahy od tradičního českého výrobce

Vinylové i PVC podlahy patří v posledních letech k nejoblíbenějším druhům podlahových krytin. Vybrat si je můžeme z široké nabídky mnoha výrobců, mezi nimiž je i český zástupce. Jedná se o společnost Fatra, která se kromě podlah zabývá i výrobou mnoha dalších produktů – např. hračky, hydroizolace, technické fólie, vstřikované výrobky a mnoho dalších.

Fatra – česká firma s dlouholetou tradicí

Společnost Fatra patří mezi ty, o kterých můžeme říct, že patří k tradičním a úspěšným firmám. Byla založena roku 1935 a stala se historicky prvním zpracovatelem plastů v naší zemi. V dalších letech se postupně rozvíjela a začala se zaměřovat na mnoho dalších kategorií zboží. Dnes se jedná o zavedenou a úspěšnou společnost, která patří ve svém oboru k absolutní špičce.

V tomto článku se zaměříme na její nabídku vinylových a PVC podlah. Podlahy Fatra vynikají nejen svojí vysokou kvalitou, ale i krásným designem a perfektním zpracováním, díky němuž splňují i požadavky náročných zákazníků nebo firemních klientů. Samozřejmostí je splnění evropského standardu dle normy ISO 9001, prvotřídní materiály a široká nabídka různých dekorů, z níž si vybere prakticky každý.

V současné době se podlahy Fatra rozdělují do čtyř produktových řad – v rámci PVC podlah se jedná o značku LINO Fatra, v rámci vinylových podlah pak rozlišujeme značky Fatraclick, Thermofix a Imperio. Na jednotlivé produktové řady se podíváme podrobněji a představíme si jejich klíčové vlastnosti a výhody.

PVC podlahy Fatra

Tyto podlahy jsou vhodné nejen do bytů a domů, ale svoje využití najdou i v lehkém průmyslu a v komerčních stavbách. PVC podlahy Fatra se vyrábějí jak v homogenní, tak i v heterogenní variantě a v obou případech si mohou zákazníci vybrat z několika produktových kolekcí.

Vinylové podlahy Fatra

I tento typ podlahových krytin má široké možnosti využití – kromě domácností se vinylové podlahy Fatra používají např. ve školách, sportovních areálech, nemocnicích, komerčních objektech nebo v lehkém průmyslu. Rozdělují se do tří produktových řad – Fatraclick, Thermofix a Imperio.

Jednotlivé produktové řady

LINO Fatra – tradiční PVC podlahy, jež se vyrábějí v homogenním i heterogenním provedení. Homogenní podlahy LINO Fatra se dělají ve třech kolekcích – Praktik, Elektrostatik a Dynamik. Kolekce Praktik je určená pro objekty s vysokou zátěží, jako jsou např. výrobní haly, nemocnice, nákupní centra nebo školy. Kolekce Elektrostatik a Dynamik jsou určeny do objektů se speciálními požadavky na podlahu (např. elektrostaticky vodivé provedení apod.) - používají se např. ve zdravotnictví, v různých chemických laboratořích atd.

Heterogenní podlahy LINO Fatra jsou složeny vždy z několika různých vrstev. Vybrat si můžete z několika kolekcí – Domo, Dual, Novoflor Standard a Novoflor Extra. Každá z těchto kolekcí má trochu jiné složení a vlastnosti – např. Domo je vhodná spíše pro byty a domy, zbylé tři řady se mohou použít i v komerčních stavbách nebo v lehkém průmyslu.

Fatraclick – plovoucí vinylové podlahy se zámkovým spojem. Jejich výhodou je nejen jednoduchá instalace, ale i krásný vzhled, dokonale imitující přírodní materiály (kámen a dřevo), vysoce odolný povrch nebo snadná údržba. V rámci této řady si můžete vybrat z mnoha nádherných vzorů, které lze mezi sebou i libovolně kombinovat.

Thermofix – vysoce odolné vinylové dílce, které společnost Fatra vyrábí od roku 2003. Kromě nadstandardní odolnosti patří mezi velké přednosti těchto podlah i nízká hlučnost, snadná údržba nebo možnost umístění i tam, kde je podlahové vytápění. Nejčastěji se podlahy Fatra Thermofix používají v komerčních objektech, lze je ale využít i v běžných domácnostech. Pokud jde o vzhled, tak na výběr jsou různé dekory dřeva nebo kamene.

Imperio – luxusní vinylové dílce s dřevěným dekorem. Jedná se o špičkové podlahové krytiny, jež jsou složeny ze čtyř vrstev (PUR lak, nášlapná, dekorační a spodní vrstva). I u této produktové řady se můžete spolehnout na vysokou odolnost, krásný vzhled a jednoduchou údržbu, dalšími výhodami je také jejich ekologičnost a zdravotní nezávadnost. Díky jedinečné technologii výroby mají podlahy Fatra Imperio také zvýšenou tuhost, zvýšenou tepelnou roztažnost a vysokou rozměrovou stálost. Nabídka dekorů zahrnuje 12 imitací dřeva, jako je např. smrk, ořech, buk, dub, jasan nebo borovice. 


24.11. 2015 09:14

Thumbnail - 1024768 - 04 - dub - svetly - 1303215256 Thumbnail - 1024768 - 08b - dub - prirodni - 1303215262 Thumbnail - 1024768 - fatraclick - dub - toskanksy Thumbnail - 1024768 - interier - kuchyn - dub - selsky - prirodni - 1441171423 Thumbnail - 1024768 - interier - loznice - dub - letni Thumbnail - 1024768 - interier - pokoj - dub - vintage - 1441171210 Vinylove - podlahy - dub - prirodni Vinylove - podlahy - dub - sibirsky - sedy Vinylove - podlahy - kastanbeleny

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >