Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu.

 

Jedinečný původ dřeva

Lodní dřevo z vysloužilých starých dřevěných lodí a vraků je dnes vysoce žádaným luxusním materiálem. Dřevěné lodě dříve sloužily pro převoz koření, zboží či jako dopravní prostředek. Lodní dřevo je díky dlouholetému využívání velice odolné a kvalitní.  Dřevo z lodi, jejíž originální strukturu vytváří samotné moře, sůl a exotické slunce, je pro svůj původ samotným uměleckým dílem. Nátěry na lodě byly často v barevných odstínech modré, žluté či červené, a tak dekor jemné patiny dodává dřevu exotický nádech. Každý kousek dřevěného obkladu je navíc jedinečný a originální z vysloužilých lodí a vraků původem z oblasti Filipín, Malajsie, Thajska, Vietnamu a Číny.

 

Recyklace dřeva a vintage styl

Recyklace dřeva ze starých lodí je velice šetrný a ekologický proces. Loď je pečlivě rozebrána a každý kousek dřeva je bedlivě zkontrolován a povrchově ošetřen. Nejen dřevo, ale také kovové nýty, které se roztaví, slouží dále k používání. Právě využití materiálů a věcí k dalšímu užitku je smysl tzv. vintage stylu. Pro vintage style platí, že věkem stoupá hodnota, a tak čím je loď starší, tím kvalitnější a vzácnější je z ní dřevo. Vintage je také zajímavou volbou pro sběratele vzácných a historických kousků. Přidanou hodnotou pro sběratele dřeva z lodí jsou také identifikační údaje o každé lodi, jejich vlastníkovi a zemi původu. Tyto údaje přidávají dřevu právě onen tajemný a dobrodružný příběh z Orientu. Každá loď má svou historickou hodnotu a také jedinečný design a strukturu. Celá výroba dřevěné mozaiky je ruční práce a patří tak mezi luxusní a kvalitní obklady do každého interiéru. Prostor s mozaikami bude dýchat Dálným východem a příběh dřeva oslní nejednu návštěvu.

 

Překvapivé využití

Pokud si myslíte, že dřevěné mozaiky ze starých lodí se hodí jen do pracovny či obývacího pokoje, možná vás překvapí, jak široké je jejich využití. Ozvláštnit můžete jakoukoliv místnost vašeho domu od ložnice, koupelny,chodbu, či dokonce domácí bary a kuchyňské pulty. Také jej můžete umístit na podlahu. Mozaiky se skvěle hodí také do komerčních prostor, kanceláří či obchodů. Dřevěná mozaika je vhodná pro ty, kteří obdivují krásy Dálného východu a chtějí mít jeho kousek u sebe doma.

 

Z nepřeberného množství dekorů, barev a typů mozaiky si vybere každý podle svého stylu a vkusu. E-shop Obklady-mozaiky.cz nabízí až 100 dekorů. Vedle dřevěné mozaiky ze starých lodí a vraků můžete svůj interiér vylepšit například mozaikami z kokosových ořechů, obklady z masivního dřeva či ozvláštnit stěnu krásným obrazem lodního dřeva, který můžete využít i jako dárek pro vaše blízké. Právě obraz z lodního dřeva či kokosových ořechů může být alternativou pro ty, kteří nemají možnost umístit stěnu z dřevěné mozaiky do svého interiéru. E-shop Obklady-mozaiky.cz nabízí také různé návody a příslušenství pro položení obkladů do interiéru svépomocí a umožňuje mít z mozaiky ještě větší potěšení.

 

Environmentální dopad

Vedle designu, unikátního dekoru a historické hodnoty mají dřevěné mozaiky velkou přidanou hodnotu v podobě ekologického zacházení s přírodními zdroji. Recyklace dřeva ze starých lodí šetří lesy a díky šetrné výrobě nezatěžuje okolí. Filozofie dřevěných mozaik staví na propojení historie, přírody a samotného lidstva.

 

Velký výběr dřevěných obkladů a mozaik  najdete : https://obklady-mozaiky.cz/

 


24.08. 2019 14:11

Unnamed (8) Unnamed Unnamed (9) Unnamed (10)

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Vinylová podlaha Amorim Premier Real, dostupný luxus pro váš domov

V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace o portugalské vinylové podlaze Amorim Premier Real, která se řadí mezi ty luxusnější na českém trhu. Jedná se o jedny z nejžádanějších a nejoblíbenějších podlah. Vinylová podlaha se vyrábí z polyvinylchloridu, což mnozí znají pod zkratkou PVC. Samotná podlaha se skládá z několika různých vrstev, je heterogenní, ale s odlišnými specifiky. Tuto podlahu můžete volně položit plovoucím způsobem nebo celoplošně lepit. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné mozaiky - to je vůně dřeva a Orientu ve vašem interiéru

Stavíte dům, plánujete rekonstrukci bytu či vlastní kanceláře a přemýšlíte, čím interiér prostoru ozvláštnit? Dřevo je jedním z materiálů, který je nadčasový, kvalitní a především působí velice útulně a příjemně v jakémkoliv provedení. Pokud ale toužíte po dřevě s příběhem a tajemstvím, vylepšete svůj domov luxusními obklady z lodního dřeva z Dálného východu. Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Dřevěné podlahy Boen DesignWood

Pořízení dřevěné podlahy je možné bezpochyby ohodnotit jako šťastné rozhodnutí. Existuje jich však celá řada druhů, a proto by měl zákazník vždy vědět, který typ je pro něho ideálním řešením. Zobrazit článek >