Vinylové podlahy

Vinylové podlahy mají nesporně řadu výhod. Jsou poměrně odolné, každý dekor vinylové podlahy vychází z reálné předlohy a je obvykle tak dokonale propracovaný a autentický, že je prakticky na pohled k nerozeznání od dřeva či dlažby.

Vinyl je novým favoritem v oblasti podlahových krytin

Vinylové podlahy začínají pomalu ale jistě porážet tradiční dřevěné, plovoucí, laminátové a další podlahy. Od každého druhu si totiž vinyl přebral to nejlepší. Přesto to ale není dřevo.

Vlastnosti vinylové podlahy

  • Jednoduchá pokládka
  • Snadná údržba
  • Pružnost
  • Odolnost
  • Dlouhá životnost
  • Široká škála dekorů

Vinylové podlahy a PVC - jaký je v tom rozdíl?

V posledních několika letech se objevil nový moderní termín vinylové podlahy. Je to něco jiného než PVC?

Typy PVC podlah

Bytové CV podlahy

CV podlahy (Cushion vinyl) nejsou ničím jiným než měkčeným PVC. Aktuálně se jedná o velmi žádanou podlahovou krytinu jejíž obliba stále roste.

Podívejte se na náš partnerský web PodlahyCR.cz. Najdete zde také řadu zajímavých informací o podlahách.

Zátěžové PVC

Zátěžové PVC podlahy mají oproti bytovým CS podlahám své specifické vlastnosti a musí splňovat určité parametry. Vyrábí se ve formě litého nebo válcovaného PVC (heterogenní i homogenní), v rolích i čtvercích. Je poměrně tvrdé na došlap, ale na druhou stranu také velice odolné.

Vinylové lamely

Jedná se o moderní trend PVC podlah. Ve své podstatě ale vinyl není nic jiného než další modernější typ pružné PVC podlahy. Vinylové podlahy jsou PVC lamely, které se lepí jedna vedle druhé.

Moderní PVC podlahy

Pokud se vám při přečtení zkratky PVC vybaví to staré ošklivé lino z panelových domů, jste na omylu. V dnešní době lze vybírat z rozsáhlé nabídky několika typů PVC, které velmi věrohodně kopírují módní trendy všech typů podlah. V nabídce nechybí kromě snad všech možných dekorů dřeva ani například kámen či dlažba.

Vinylové podlahy jsou odolné

Moderní vinylové podlahy jsou velmi odolné. Jak proti oděru tak také proti vodě, což se například o dřevu říci nedá.

Další výhody vinylových podlah

Mezi další nesporné výhody vinylové podlahy patří její pružnost, stálost, teplost, tichost, nenáročnost na údržbu a hlavně velmi snadná a rychlá pokládka.

Vlastnosti vinylové podlahy

Vinylová podlaha se prodává obvykle v rozměrech 1393 x 185 mm při tloušťce 2,5 nebo 2 mm. Nebo také v rozměru 1386 x 178 mm a to při tloušťce 4 mm. Cena vinylových podlah se pohybuje okolo 500,- Kč za m2.

Na co si dát při výběru vinylové podlahy pozor

Jednou z nejdůležitějších vlastností vinylových podlah, na kterou je třeba při výběru myslet, je rozpínání. Někteří výrobci vinylových dílců, přidávají do vinylové podlahy skelná vlákna, aby se zvýšila její stabilita a odolnost vůči rozpínání. Je proto vhodné při výběru vinylové podlahy pečlivě pročíst technickou specifikaci a volit provedení s co možná nejnižší roztažností.

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Laminátové plovoucí podlahy Egger – výprodej zásob a výběhových kolekcí

Říkáte si, proč si někdo při rozhodování o výběru podlahové krytiny vybere laminátovou plovoucí podlahu? Důvodů je hned několik. V první řadě jde o oblíbený poměr: cena – výkon. Nemusíte sáhnout nijak hluboko do kapsy a přitom získáte kvalitní podlahovou krytinu...Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

7 hlavních výhod odnímatelných samolepících vinylových podlah Gerflor Virtuo Adjust 55

Přinášíme vám unikátní výčet všech důvodů, proč si zamilujete samolepící vinylovou podlahu Gerflor Virtuo Adjust. Virtuo Adjust 55 je název výrobní řady luxusních a velice odolných samolepících vinylových dílců od francouzské firmy Gerflor. Jedná se o pružný materiál užitné třídy 33/42 (pro obytné i komerční prostory) se strukturovaným matným povrchem, perfektního vzhledu, umožňující velice rychlou pokládku (třeba i svépomocí) ale i snadnou demontáž podlahy...Zobrazit článek >