Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy se pokládají plovoucím způsobem, odtud název plovoucí podlaha. Plovoucí podlaha není pevně spjata s podkladem, a proto není žádný problém je v případě potřeby opět jednoduše rozebrat a znovu položit. Jednotlivé lamely jsou spojeny zámkovým spojem, podlahu není třeba lepit.

Plovoucí podlahy jsou moderní a cenově dostupné

Plovoucí podlahy jsou vyráběny v mnoha dekorech, jsou velmi moderní a snadno udržovatelné. Položit plovoucí podlahu není pro mírně zručnějšího člověka žádný problém.

Klady a zápory plovoucích podlah

Plovoucí podlahy patří, zejména v poslední době, mezi jedny z nejoblíbenějších a nejprodávanějších podlah vůbec. Jsou vhodné pro využití v komerčních prostorách, i pro domácnosti.

Výhody plovoucí podlahy

Svou oblibu získaly svými kladnými vlastnostmi, mezi které patří například vysoká odolnost povrchu, rychlost montáže, relativně snadná údržba a hlavně přijatelná cena. Užitečnou vlastností je také snadná výměna jednotlivých poškozených lamel a velký výběr dekorů.

Nevýhody plovoucí podlahy

Nevýhodou plovoucích podlah je jejich náchylnost či jinak řečeno nevhodnost jejich použití ve vlhčím prostředí nebo v prostorech s často se měnícím klimatem. Plovoucí podlahy nejsou příliš odolné proti zatečení tekutiny. Nejsou také vhodné při instalaci těžkého nábytku (může dojít ke zvlnění podlahy).

Konstrukce plovoucí podlahy

Podlaha musí být položena na nosné konstrukci stropu nebo v případě spodního podlaží na základové desce.

Vybíráte-li podlahy, podívejte se na partnerský web MojePodlahy. Najdete zde další informace o podlahových krytinách.

Nejnižší vrstva se nazývá vrstvou podkladní. Tato vrstva podlahy má zabránit případnému vnikání vlhkosti ze spodních konstrukcí do izolační vrstvy. Na ní se nachází zvukově izolační vrstva, tvořená různými druhy stavebních akustických izolací, ta má za úkol zabránit přenosu hluku do okolních konstrukcí. Dále vrstva roznášecí, která rozprostírá tlaky přenášené z nášlapné vrstvy rovnoměrně do podkladu. A nakonec vrstva nášlapná, tvořící vrchní část podlahy, která je ve styku s okolím.

Typy plovoucí podlahy:

  • Dřevěné plovoucí podlahy
  • Dřevěné parketové podlahy
  • Laminátové plovoucí podlahy
  • Exotické plovoucí podlahy
  • Korkové plovoucí podlahy

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy : dostupný luxus pro váš interiér

Chystáte se rekonstruovat svůj byt nebo stavíte dům? Dříve či později před vámi vyvstane otázka, jakou zvolit podlahu. Vneste do interiéru dotek přírody a pořiďte si na zem dřevěnou podlahu, která je vhodná i pro celoplošné lepení k podkladu. Dřevěná podlaha má nejen své výhody, ale i úskalí. Odhalme si fakta o dřevěných podlahách. Dřevěné podlahy vám při správné údržbě ... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou? Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >