Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy patří mezi velmi působivé, komfortní a nejhezčí typy podlahy. Svými izolačními vlastnostmi přinášejí pocit tepla. Jejich využití je velmi rozsáhlé, používají se v domácnostech, i v komerčně využívaných prostorách.

Tradiční dřevěné podlahy zútulní váš domov

Masivní dřevěné podlahy patří stále mezi velice oblíbený typ podlahy. Dřevěné podlahy mají dlouhou životnost a dokáží neuvěřitelným způsobem zútulnit Váš domov. Oceníte na nich především to, že jsou 100% přírodní a dají se mnohokrát upravovat a renovovat.

Typy dřevěné podlahy

Existuje několik typů dřevěné podlahy, mezi které patří například palubky, prkenné dřevěné podlahy, parkety, vícevrstvé dřevěné podlahy, špalíkové podlahy a exotické podlahy (z exotických dřevin - například Teak), které se hojně využívají pro realizaci venkovních teras.

Palubky

Podlahové palubky jsou ohoblovaná a následně profilovaná prkna. Tato dřevěná prkna se při pokládce spojují na pero a drážku a následně se přibíjejí do podlahových trámů.

Prkenné dřevěné podlahy

Prkenná dřevěná podlaha je nejjednodušším typem dřevěné podlahy. Díky tloušťce můžete tento typ podlahy po letech vždy opakovaně renovovat. Jedná o prkna, která jsou přikládána a přišroubována vedle sebe bez jakéhokoliv konstrukčního spoje na podlahové trámy.

Parkety

Parkety jsou dřevěné podlahy s nášlapnou vrstvou, uspořádanou do různých vzorů (například šachovnice, průplet, diagonální řemen a další). Parkety jsou spojované na pero a drážku nebo jsou pokládány na tupý sraz bez konstrukčního spoje. Parkety lze několikanásobně renovovat. Jejich životnost může překročit i 100 let.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Tento typ dřevěné podlahy v sobě spojuje vzhled a vlastnosti přírodních materiálů a snadnou a rychlou pokládku plovoucích podlah.

Špalíkové dřevěné podlahy

Dřevěné špalíky jsou vyrobeny nařezáním dřevěných kotoučů. Obvykle jsou dodávány ve tvaru čtyřbokého hranolu se čtvercovou nebo obdélníkovou podstavou. Špalíková podlaha se pokládá celoplošným lepením, následně se obrousí a ošetří napouštěcími oleji a vytvrzovacími vosky.

Navštivte náš partnerský web LuxusPodlahy.cz, najdete zde další typy podlah.

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Laminátové plovoucí podlahy Egger – výprodej zásob a výběhových kolekcí

Říkáte si, proč si někdo při rozhodování o výběru podlahové krytiny vybere laminátovou plovoucí podlahu? Důvodů je hned několik. V první řadě jde o oblíbený poměr: cena – výkon. Nemusíte sáhnout nijak hluboko do kapsy a přitom získáte kvalitní podlahovou krytinu...Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

7 hlavních výhod odnímatelných samolepících vinylových podlah Gerflor Virtuo Adjust 55

Přinášíme vám unikátní výčet všech důvodů, proč si zamilujete samolepící vinylovou podlahu Gerflor Virtuo Adjust. Virtuo Adjust 55 je název výrobní řady luxusních a velice odolných samolepících vinylových dílců od francouzské firmy Gerflor. Jedná se o pružný materiál užitné třídy 33/42 (pro obytné i komerční prostory) se strukturovaným matným povrchem, perfektního vzhledu, umožňující velice rychlou pokládku (třeba i svépomocí) ale i snadnou demontáž podlahy...Zobrazit článek >