Vybíráme nové podlahy do kuchyně

Možná si pořizujete nové bydlení, nebo jste dospěli k názoru, že je na čase pustit se do rekonstrukce kuchyně. Začněte od podlahy, a to doslova. A jakou podlahu do kuchyně vybrat? Nejvhodnější jsou laminátové i PVC podlahy. Mají vlastnosti, které jsou pro podlahu v kuchyni žádoucí.

Laminátové podlahy do kuchyně

Je třeba si uvědomit, že kuchyně je namáhaným prostorem, což musíte zohlednit při výběru nové podlahy. Pro tyto účely se báječně hodí laminátové podlahy, jejichž konstrukce jsou velmi tvrdé a odolné proti odření a poškrábání. A sami jistě víte, že při přípravě pokrmů, ale i dalších činnostech, může při výběru neodolné podlahy dojít k jejímu poškození velmi snadno.

Laminátové podlahy jsou odolné i proti běžných chemikáliím používaným v domácnostech. Dále vás potěší dlouhá životnost, stálý vzhled, ale také jednoduchá pokládka, kterou zvládne i šikovnější laik. Pokládka laminátové podlahy se totiž obejde bez kytování či lakování. Bude se vám zamlouvat rovněž nízká cena.

PVC podlahy do kuchyně

A co PVC podlahy? I ty jsou do kuchyně vhodné a cena vás opět příjemně překvapí. Navíc se vyrábí v mnohých designech, takže snadno sladíte podlahu se zbytkem kuchyně.

PVC podlaha se vyznačuje pružným povrchem, který zajistí její mechanickou odolnost. Hospodyňky ocení také její nenáročnou údržbu. Můžete ji omýt navlhčeným hadrem či vysát vysavačem.

Z dalších oblíbených vlastnosti PVC podlahy to jsou zvuková izolace, možnost podlahového vytápění a tento druh podlahy vyhovuje i alergikům.

Nakupujte u seriózních prodejců

Ať už kupujete jakékoliv podlahy do kuchyně či kamkoliv jinam, dbejte na to, abyste je nakupovali u seriózních prodejců, kteří vám zaručí jejich kvalitu. Vhodnou volbou je například společnost Plancher, mající na našem trhu již delší tradici.


18.03. 2014 21:14

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy : dostupný luxus pro váš interiér

Chystáte se rekonstruovat svůj byt nebo stavíte dům? Dříve či později před vámi vyvstane otázka, jakou zvolit podlahu. Vneste do interiéru dotek přírody a pořiďte si na zem dřevěnou podlahu, která je vhodná i pro celoplošné lepení k podkladu. Dřevěná podlaha má nejen své výhody, ale i úskalí. Odhalme si fakta o dřevěných podlahách. Dřevěné podlahy vám při správné údržbě ... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou? Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >