Podlahová prkna

Podlahová prkna mají větší rozměry než další podlahové krytiny, a proto se hodí nejvíce do prostornějších místností. Teprve tam nejlépe vynikne jejich krásná kresba. Tento typ podlahy je masivní a vyrábí se z těch nejkvalitnějších dřevin. Ve velké oblibě je zejména jasan a dub, pokud hovoříme o tuzemsku. Pro výrobu podlahových prken je možné využít rovněž exotické dřeviny, vynikající nezdolnou tvrdostí. U těchto nevšedních materiálů si ale samozřejmě trochu připlatíte.

Přírodní masiv znamená dlouhou životnost

Masivní prkna ze dřeva vám vydrží velice dlouho, můžou zažít několik lidských generací a stačí jen malá péče. Navíc je možné takovou krytinu vždy po čase přebrousit, čímž se zkvalitní ochozený povrch a získá nový a svěží vzhled.

Design letokruhů

Právě design podlahových masivních prken z nich dělá nezbytný doplněk luxusní domácnosti, která se vyznačuje většími prostory. Nejvíce se cení přírodní vzhled a zabarvení, a zajisté také kresby letokruhů. Pokud se chystáte na novou podlahu v hale nebo velkém obývacím pokoji, zvolte si tu nejvíce přírodní cestu, vyberte masiv.

Rychlá instalace

Instalace podlahových prken není zase tolik náročná, ale hlavně je rychlá. Je to dáno většími dílci, které velmi rychle dokážou pokrýt velké množství čtverečních metrů povrchu. Masivní desky samy o sobě skvěle izolují. Další fyzikální vlastností, kterou u podlahových prken oceníte, je jejich schopnost udržet si po dlouhý čas stejný tvar, jinak řečeno, nedochází k žádným výraznějším deformacím. Nemusíte se tak obávat nevzhledného kroucení.

Údržbu zvládne každý

Údržba je snadná, postačí hadr nebo mop, který navlhčíte ve vodě, ve které je přípravek buď na lakované, nebo olejované podlahy. Příliš se nedoporučuje používat agresivní čisticí prostředky, které mohou narušit povrchovou strukturu. Používáte-li tato prkna již dlouhou dobu, není od věci provést přebroušení povrchu pomocí speciálních brusek, nejlépe pak samozřejmě za odborné pomoci.

Přírodní dřevo vás uspokojí ve všech směrech

Dřevo to je čistá příroda, mnoho lákavých vůní, nádherné designové kresby a samozřejmě také zajímavá zbarvení. Jednoduše plusů je tolik, že možná přimhouříte jedno či obě oči při pořizování. Cena je trochu vyšší ve srovnání s méně trvanlivou variantou podlahy, pohybuje se kolem 800 korun a více za metr čtvereční. Závisí to hlavně na druhu dřeva, jeho tloušťce a mnoha dalších faktorech, které je potřeba zvážit při výběru nových podlahových prken. Masivní prkna se dají výborně použít také na terase a v jiných exteriérových částech objektu.


24.11. 2014 15:46

Dubová podlahová prkna Podlahová prkna dub Prkno dub bělený Prkno dub černý Prkno dub classic

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy : dostupný luxus pro váš interiér

Chystáte se rekonstruovat svůj byt nebo stavíte dům? Dříve či později před vámi vyvstane otázka, jakou zvolit podlahu. Vneste do interiéru dotek přírody a pořiďte si na zem dřevěnou podlahu, která je vhodná i pro celoplošné lepení k podkladu. Dřevěná podlaha má nejen své výhody, ale i úskalí. Odhalme si fakta o dřevěných podlahách. Dřevěné podlahy vám při správné údržbě ... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou? Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >