Masivní dřevěné podlahy pro Váš exkluzivní život

Nic nedodá Vašemu bydlení to nezaměnitelné kouzlo domova tak, jako vůně dřevěných podlah. Již naši předkové si byli vědomi skvělých funkčních vlastností dřeva, a tak oblíbenost tohoto materiálu přetrvala dodnes.

Budoucnost Vašeho bydlení

Oblíbenost dřeva pro výrobu podlahových materiálů tkví především v jeho skvělých vlastnostech a působivém vzhledu. Nejenže mají celomasivní dřevěné podlahy výbornou tepelnou vodivost a nízkou jímavost, ale navíc se i velmi dobře zpracovávají.

Kvalita a komfort na dosah

Nespornou výhodou celomasivních dřevěných podlah je jejich velmi vysoká životnost. Při správné údržbě můžete velice snadno předejít nepříznivým vlivům způsobujících napadení hmyzem či houbami a vlhkosti, která se podílí na objemových změnách podlahy. Oproti laminátovým podlahám lze dřevěné podlahy vždy efektivně opravit pomocí přebroušení.

Dotek přírody

Kdo zakusil ten příjemný pocit, když se procházíte po hřejivé dřevěné podlaze, už se nikdy nevrátí k laminátu a keramickým podlahám. Dřevo je totiž velice dobrý vodivý materiál, a tak dokonale splňuje i funkci podlahového topení. Jeho struktura je navíc velmi příjemná i na bosou nohu. I doma si proto můžete plnými doušky vychutnat nefalšovaný dotek přírody.

Další výborné vlastnosti dřeva

Celomasivní dřevěné podlahy se vyznačují perfektní pružností. Při chůzi nejsou navíc tolik hlučné jako laminát díky tomu, že dřevo je velmi dobrý zvukový izolant. Nesmíme opomenout skvělé hygienické vlastnosti dřeva. Neváže totiž na sebe příliš velké množství prachu, a tak jsou dřevěné podlahy vhodné i pro alergiky. Sto procentně přírodní materiál tak z Vašeho bydlení udělá příjemné místo pro život.

Celomasivní podlahy, jejich druhy a montáž

Využijte rozmanitosti celomasivních dřevěných podlah a vyberte si podlahu přesně podle Vašich představ. Můžete zvolit podlahu z měkkých dřevin, jako je smrk či borovice, které se pokládají přímo na rošt nebo na předem připravený podklad. Pro příznivce klasických parket a palubovek lepených přímo na připravený podklad jsou určeny podlahy z tvrdých dřevin, jako je jasan, dub nebo buk. Na venkovní terasy pak doporučujeme celomasivní exotické dřeviny.


14.05. 2014 12:57

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Laminátové plovoucí podlahy Egger – výprodej zásob a výběhových kolekcí

Říkáte si, proč si někdo při rozhodování o výběru podlahové krytiny vybere laminátovou plovoucí podlahu? Důvodů je hned několik. V první řadě jde o oblíbený poměr: cena – výkon. Nemusíte sáhnout nijak hluboko do kapsy a přitom získáte kvalitní podlahovou krytinu...Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

7 hlavních výhod odnímatelných samolepících vinylových podlah Gerflor Virtuo Adjust 55

Přinášíme vám unikátní výčet všech důvodů, proč si zamilujete samolepící vinylovou podlahu Gerflor Virtuo Adjust. Virtuo Adjust 55 je název výrobní řady luxusních a velice odolných samolepících vinylových dílců od francouzské firmy Gerflor. Jedná se o pružný materiál užitné třídy 33/42 (pro obytné i komerční prostory) se strukturovaným matným povrchem, perfektního vzhledu, umožňující velice rychlou pokládku (třeba i svépomocí) ale i snadnou demontáž podlahy...Zobrazit článek >