Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou?

Výhody vinylových podlah

Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.

 

Na podlaze se díky jejím antistatickým vlastnostem nedrží prach. To jednak přispívá k hygieně prostředí a jednak usnadňuje údržbu: Vinylovou podlahu stačí běžně vyluxovat nebo vytřít. Problém nepředstavují ani výraznější nečistoty, když například v kuchyni něco vylijete. Tuto podlahu stačí jednoduše otřít.

 

Vinylové podlahy výborně tlumí kročejový hluk a jsou velmi měkké. Díky tomu se podílejí na zlepšení akustiky v místnosti. Lze po nich pak chodit dokonce i v botách, neboť dochází k účinnému útlumu klapání podpatků. Jejich měkkost je současně na došlap velmi pohodlná. K subjektivně příjemnějšímu pocitu z podlahy napomáhá i její hřejivost, kterou můžeme zvýšit taktéž instalací podlahového vytápění. Podlahy mohou tak být použity jak v zatížení komerčních prostor, tak i v běžných domácnostech.

 

Pokládka vinylových podlah

Můžeme u nich obecně zvolit dva možné způsoby pokládky: Lze je celoplošně lepit nebo položit plovoucím systémem zvaným též click. Ten je založen na principu nacvaknutí jednotlivých lamel díky mechanismu jakýchsi zámků.

 

Takováto pokládka je především velmi snadná i rychlá. Při poškození můžeme vyměnit jediný díl, který stačí zase „vycvaknout“ a nasadit nový. Není tudíž nutné okamžitě odstraňovat podlahu v celé místnosti. Zámkový systém i snižuje nároky na kvalitu podkladu, který nemusí být dokonale rovný a čistý.

Kolekce Gerflor DESIGNART

Zvolený způsob instalace záleží na konkrétních podmínkách. Podlahu musíme vybírat s ohledem na zatížení. Vinylové podlahy z kolekce Gerflor DESIGNART proto nabízejí přehledné rozlišení do kategorií Home a Traffic, přičemž se počítá s tím, že třída Home seskupuje podlahy vhodné pro menší zátěž, tj. primárně do domácností. Traffic odlišuje krytiny dimenzované svou odolností i do komerčních prostor.

 

V obou skupinách si navíc můžeme vybrat z široké palety dekorů. Vinylové podlahy mají výhodu v tom, že mohou svým provedením imitovat prakticky libovolný povrch. Krytiny Gerflor DESIGNART napodobují nejen tradiční vzhled dřeva, ale také dlažby.

 

K realistickému dojmu přispívá i tzv. V4 drážka. To je přiznaná spára, která na všech čtyřech stranách odděluje jednotlivé dílce. Díky tomu působí podlaha ve výsledku znatelně přirozenějším dojmem.

 

 

Vždy je ale nejlepší vidět krytinu na vlastní oči, proto vás zveme také do našich showroomů v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Rádi vám s realizací vaší nové podlahy odborně poradíme i tam.

 

Více informací a inspiraci najdete na: https://www.supellex.cz/


03.05. 2019 10:43

Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART Gerflor DESIGNART

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy : dostupný luxus pro váš interiér

Chystáte se rekonstruovat svůj byt nebo stavíte dům? Dříve či později před vámi vyvstane otázka, jakou zvolit podlahu. Vneste do interiéru dotek přírody a pořiďte si na zem dřevěnou podlahu, která je vhodná i pro celoplošné lepení k podkladu. Dřevěná podlaha má nejen své výhody, ale i úskalí. Odhalme si fakta o dřevěných podlahách. Dřevěné podlahy vám při správné údržbě ... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou? Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >