Fatra – kvalitní PVC a vinylové podlahy od tradičního českého výrobce

Vinylové i PVC podlahy patří v posledních letech k nejoblíbenějším druhům podlahových krytin. Vybrat si je můžeme z široké nabídky mnoha výrobců, mezi nimiž je i český zástupce. Jedná se o společnost Fatra, která se kromě podlah zabývá i výrobou mnoha dalších produktů – např. hračky, hydroizolace, technické fólie, vstřikované výrobky a mnoho dalších.

Fatra – česká firma s dlouholetou tradicí

Společnost Fatra patří mezi ty, o kterých můžeme říct, že patří k tradičním a úspěšným firmám. Byla založena roku 1935 a stala se historicky prvním zpracovatelem plastů v naší zemi. V dalších letech se postupně rozvíjela a začala se zaměřovat na mnoho dalších kategorií zboží. Dnes se jedná o zavedenou a úspěšnou společnost, která patří ve svém oboru k absolutní špičce.

V tomto článku se zaměříme na její nabídku vinylových a PVC podlah. Podlahy Fatra vynikají nejen svojí vysokou kvalitou, ale i krásným designem a perfektním zpracováním, díky němuž splňují i požadavky náročných zákazníků nebo firemních klientů. Samozřejmostí je splnění evropského standardu dle normy ISO 9001, prvotřídní materiály a široká nabídka různých dekorů, z níž si vybere prakticky každý.

V současné době se podlahy Fatra rozdělují do čtyř produktových řad – v rámci PVC podlah se jedná o značku LINO Fatra, v rámci vinylových podlah pak rozlišujeme značky Fatraclick, Thermofix a Imperio. Na jednotlivé produktové řady se podíváme podrobněji a představíme si jejich klíčové vlastnosti a výhody.

PVC podlahy Fatra

Tyto podlahy jsou vhodné nejen do bytů a domů, ale svoje využití najdou i v lehkém průmyslu a v komerčních stavbách. PVC podlahy Fatra se vyrábějí jak v homogenní, tak i v heterogenní variantě a v obou případech si mohou zákazníci vybrat z několika produktových kolekcí.

Vinylové podlahy Fatra

I tento typ podlahových krytin má široké možnosti využití – kromě domácností se vinylové podlahy Fatra používají např. ve školách, sportovních areálech, nemocnicích, komerčních objektech nebo v lehkém průmyslu. Rozdělují se do tří produktových řad – Fatraclick, Thermofix a Imperio.

Jednotlivé produktové řady

LINO Fatra – tradiční PVC podlahy, jež se vyrábějí v homogenním i heterogenním provedení. Homogenní podlahy LINO Fatra se dělají ve třech kolekcích – Praktik, Elektrostatik a Dynamik. Kolekce Praktik je určená pro objekty s vysokou zátěží, jako jsou např. výrobní haly, nemocnice, nákupní centra nebo školy. Kolekce Elektrostatik a Dynamik jsou určeny do objektů se speciálními požadavky na podlahu (např. elektrostaticky vodivé provedení apod.) - používají se např. ve zdravotnictví, v různých chemických laboratořích atd.

Heterogenní podlahy LINO Fatra jsou složeny vždy z několika různých vrstev. Vybrat si můžete z několika kolekcí – Domo, Dual, Novoflor Standard a Novoflor Extra. Každá z těchto kolekcí má trochu jiné složení a vlastnosti – např. Domo je vhodná spíše pro byty a domy, zbylé tři řady se mohou použít i v komerčních stavbách nebo v lehkém průmyslu.

Fatraclick – plovoucí vinylové podlahy se zámkovým spojem. Jejich výhodou je nejen jednoduchá instalace, ale i krásný vzhled, dokonale imitující přírodní materiály (kámen a dřevo), vysoce odolný povrch nebo snadná údržba. V rámci této řady si můžete vybrat z mnoha nádherných vzorů, které lze mezi sebou i libovolně kombinovat.

Thermofix – vysoce odolné vinylové dílce, které společnost Fatra vyrábí od roku 2003. Kromě nadstandardní odolnosti patří mezi velké přednosti těchto podlah i nízká hlučnost, snadná údržba nebo možnost umístění i tam, kde je podlahové vytápění. Nejčastěji se podlahy Fatra Thermofix používají v komerčních objektech, lze je ale využít i v běžných domácnostech. Pokud jde o vzhled, tak na výběr jsou různé dekory dřeva nebo kamene.

Imperio – luxusní vinylové dílce s dřevěným dekorem. Jedná se o špičkové podlahové krytiny, jež jsou složeny ze čtyř vrstev (PUR lak, nášlapná, dekorační a spodní vrstva). I u této produktové řady se můžete spolehnout na vysokou odolnost, krásný vzhled a jednoduchou údržbu, dalšími výhodami je také jejich ekologičnost a zdravotní nezávadnost. Díky jedinečné technologii výroby mají podlahy Fatra Imperio také zvýšenou tuhost, zvýšenou tepelnou roztažnost a vysokou rozměrovou stálost. Nabídka dekorů zahrnuje 12 imitací dřeva, jako je např. smrk, ořech, buk, dub, jasan nebo borovice. 


24.11. 2015 09:14

Thumbnail - 1024768 - 04 - dub - svetly - 1303215256 Thumbnail - 1024768 - 08b - dub - prirodni - 1303215262 Thumbnail - 1024768 - fatraclick - dub - toskanksy Thumbnail - 1024768 - interier - kuchyn - dub - selsky - prirodni - 1441171423 Thumbnail - 1024768 - interier - loznice - dub - letni Thumbnail - 1024768 - interier - pokoj - dub - vintage - 1441171210 Vinylove - podlahy - dub - prirodni Vinylove - podlahy - dub - sibirsky - sedy Vinylove - podlahy - kastanbeleny

Články Objev Podlahy

Objev Podlahy -

Masivní a vícevrstvé dřevěné podlahy : dostupný luxus pro váš interiér

Chystáte se rekonstruovat svůj byt nebo stavíte dům? Dříve či později před vámi vyvstane otázka, jakou zvolit podlahu. Vneste do interiéru dotek přírody a pořiďte si na zem dřevěnou podlahu, která je vhodná i pro celoplošné lepení k podkladu. Dřevěná podlaha má nejen své výhody, ale i úskalí. Odhalme si fakta o dřevěných podlahách. Dřevěné podlahy vám při správné údržbě ... Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Geflor - krása vinylových podlah

Vinyl je v podstatě odlišný obchodní název pro PVC. Jedná se tedy o syntetický materiál, který má v praxi řadu výhod. Které to jsou? Podlahy charakterizuje především dlouhá životnost. Vinyl je odolný vůči vlhkosti, díky tomu může být použit prakticky v libovolném prostředí. A to i tam, kde se kladou vyšší nároky na hygienu. Jedná se o materiál umělý, který „nechutná“ například roztočům. Nedrží se v něm ani plísně, podlahové krytiny z vinylu tak mohou mít v domácnosti i alergici.Zobrazit článek >

Objev Podlahy -

Lepené vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 55, to pravé do každé místnosti

Na trhu se objevuje inovovaná kolekce celoplošně lepených vinylových dílců Gerflor Virtuo Classic 55, která vychází z původní kolekce Insight. Co lze od této vinylové podlahy očekávat? Významným rysem je tuhá konstrukce podlahy, která má celkovou tloušťku 2,5 mm. Díky tomu je lepená vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic 55 maximálně odolná. Potěší také užitná třída 33/42, která je vhodná i do prostor nesoucí specifikaci semi-contract... Zobrazit článek >